PPKD: Podcast Parkourového Dinosaura

Po JSZ a ČPP se pouštím do třetího pokusu o parkourový podcasting. Tentokrát jsem vše zjednodušil natolik, aby to snad už konečně vyšlo a neskončilo po třech dílech… Představuji tedy PPKD neboli Podcast parkourového dinosaura, dostupný na samostaném webu PPKD.net.

Jaký mediální formát je vhodný pro současného aktivního člověka, který potřebuje něco dělat, ale chtěl by se i něco dozvědět? Podcast, neboli jednoduše “rozhlasový pořad na přání v nové internetové formě”. Bohužel je však v zahraničí tolik populární podcasting v ČR téměř neznámý. Málokdo chápe, že si může k mytí nádobí, k cestě do školy, nebo třeba rovnou do práce, vzít mp3 přehrávač nebo smartphone s uloženým podcastem a během primární aktivity, kterou udělat musí, se ještě něco dozvědět.

Protože však já osobně podcasting uznávám (a pravidelně poslouchám několik zahraničních podcastů různých žánrů od her, přes technologie či humor a komedii až po sport nebo vědu), už před lety jsem se pokusil o první český podcast v oblasti parkouru. JSZ, podcast mě, Sahira a Zonyho, však ztroskotal na logistice. Stejný problém, tedy domluvit moderátory, čas nahrávání a témata, měl i druhý pokus, Český parkourový podcast (či Podcast Parkour.cz, nebo prostě ČPP), obojí tak skončilo na třech dílech (které si ještě dnes můžete poslechnout na Parkour.cz).

Nyní přišel čas na třetí pokus, který by měl eliminovat veškeré problematické části. Nový začátek, pěkně od malých krůčků, jak je to potřeba. PPKD neboli Podcast parkourového dinosaura, nazvaný podle posměšné přezdívky, kterou v české parkourové komunitě mám, je podcast sólový, minimálně teď v úvodu, což mi konečně dává kontrolu nad kvalitou, tématy i harmonogramem v nevídaném měřítku.

První díl si můžete poslechnout na PPKD.net, což je domovská stránka Podcastu parkourového dinosaura. A jestli bude vydávání nových dílů pokračovat (jak doufám), nebo skončí stejně jako v předchozích případech, to se teprve uvidí.

Zanechat vzkaz