MoveCon – záznam z přednášky

V létě roku 2009 jsem dostal možnost vést (spolu s Hanzim z Jihlavy) přednášku o parkouru na Festivalu fantazie, a to v rámci MoveConu. Zde si můžete prohlédnout fotky a videa a přečíst si doprovodné texty k této akci.

Novinka aneb před akcí: Samotné akci předcházela novinka na Parkour.cz doplněná plakátem.

Reportáž aneb první dojmy: Po přednášce a návratu domů jsem napsal článek, obsahující několik prvních fotografií, a také odkaz na Warikovu reportáž, která se na věc dívá z pohledu účastníka.

Záznam čili videonahrávka z přednášky: Asi nejzajímavější částí pro všechny bude pravděpodobně záznam z přednášky (celou nahrávku pořídil a zpracoval Hanzi). Nahrávka je ve dvou částech, první část je jakási ukázka pro laickou veřejnost (obsahující záběry z Okrsku 13 a reportáž o parkouru z Prahy), druhá část už je samotná přednáška. Je vidět, že jsem byl poněkud nervózní (opravdu jsem nedělal reklamu na Asus EEE :)), ale obecně myslím, že to k něčemu bylo, i když to byl pouze první pokus, který nám, v případě, že budeme někdy něco opakovat, ukáže, kde jsou mezery.

Mementa, tedy snímky: Mezi fotografiemi z MoveConu můžete najít i něco málo těch z našeho tréninku (ty jsou zhruba uprostřed).

Pilgrimage jako důležitý doprovodný dokument: Na závěr bych ještě rád upozornil na parkourový dokument Pilgrimage, který byl promítán jako součást MoveConu den před přednáškou. Jeho autorem je Američan TK17, na tvorbě českých titulků jsem se výrazně podílel i já sám.

Zanechat vzkaz