Víkend na Nově (2)

V pondělí 12.1.2009 odvysílala Nova Víkend s reportáží o parkouru. Jako ostatně vždy, ani teď se nemůžeme úplně spokojit s tím, co jsme dostali. Přesto je reportáž příjemnou změnou oproti spoustě jiných, které se v Česku objevily.

Několik hodin dlouhá spolupráce a informovanost redaktora nakonec přinesly své ovoce. Do necelých sedmi minut se podařilo vnést povrchovou prezentaci parkouru s jeho myšlenkami, vyhnuli jsme se hlubokomyslným rozborům, které nemají v tak krátkém sestřihu žádný smysl… na druhou stranu se neobjevilo dost záběrů z našeho tradičního tréninku, který jsme měli na začátku, naopak Nova se pokusila vybrat ty větší, pohlednější skoky, které se budou líbit divákům (a – podle komentáře, ve srovnání s filmovými záběry z Jamese Bonda či klipu od Madonna, v nichž není snad jediný skok opravdu reálně v celku – přesto ne tak spektakulární, jak by asi chtěla, i když ve skutečnosti jsou některé z těch skoků velké až dost 🙂 ).
Na jedné straně něco, na druhé něco jiného. Reportáž má svoje klady i svoje zápory, ale prozatím ji musím zhodnotit jako jednu z těch lepších.
A zde si ji můžete prohlédnout:
http://www.youtube.com/watch?v=OQPLV4-rLac

Zanechat vzkaz