Třicet jedna dnů, třicet jedna stran

Čas od času říkám, že se snažím psát aspoň jednu stranu textu denně. Což je pravda spíš průměrně – někdy uběhnou týdny, aniž bych jen zavadil o klávesnici či tužku, jindy za víkend vyplodím i čtyři osmistránková zamyšlení. A zrovna nedávno k tomu moje mysl zase zabloudila, asi protože chtěla spočítat, jak moc je to pravda.

A nedávno jsem si taky vzpomněl na velmi starou sérii povídek, kterou jsem psal v době (kolem let 2004-2006), kdy jsem se seznamoval se stolními hrami na hrdiny (v podobě Dračího doupěte) a LARPy, tedy takzvanými dřevárnami, hrami na hrdiny naživo.

V kombinaci těchto dvou proudů myšlenek mě napadlo zkusit skutečně napsat stránku denně. Od prvního do jednatřicátého března. Stránku čeho? V této chvíli by se dalo říct povídky fantastického žánru. Inspirací mi je má stará tvorba, která za zveřejnění sice nestojí, ale obsahuje nějaké zajímavé motivy a poznámky, které bych se chtěl pokusit do oněch třiceti jedna (a o trochu víc) stran vetkat, vedle nově rozvíjejícího se příběhu. Co se bude dít, jaký bude cíl, to teď ještě úplně nevím, takže postavy čeká podobné dobrodružství, jako budu prožívat já i případní čtenáři.

Nemyslím si, že to bude něco světoborného, nebo snad úchvatného. Ale třeba to bude aspoň zajímavé, aspoň pro někoho. A když ne… no, tak aspoň budu mít na konci třicet a jednu stranu textu a vzpomínku na to, že jsem se o něco podobného pokusil.

Po technické stránce: každý den bych chtěl zveřejnit na Patreonu “jednu” novou stranu, přístupnou pro mé patrony. Pro všechny ostatní zveřejním nové strany jako shrnutí najednou vždy na konci týdne – opět na Patreonu, i zde na blogu.

A teď tedy už vzhůru. První strana ze včerejška, teď na začátek ještě veřejně jako ukázka, již za malou chvíli. Chvíli na to druhá strana pro patrony… a v neděli snad pro všechny šestistránkový souhrn (od úterý prvního března do neděle šestého).

Zanechat vzkaz